Hlavní strana » Filmové novinky, Filmové recenze

Valčík s Bašírem /2008/ (Waltz with Bashir)

19 Prosinec 2009 Zobrazeno 2,546x Žádné komentáře

http://forestr.com/?node=South-Park-%E2%80%93-Reel-Chaos-slot&aa9=c0 South Park – Reel Chaos slot

http://hotspace.de/?node=%D9%87%D9%88-888-%D9%83%D8%A7%D8%B2%D9%8A%D9%86%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%86%D8%A9&10f=46 هو 888 كازينو آمنة

http://forestr.com/?node=spelarservice-twitter&c22=12 spelarservice twitter

http://forestr.com/?node=Summer-Dreams-spelautomater-p%C3%A5-n%C3%A4tet&c63=b5 Summer Dreams spelautomater på nätet

http://forestr.com/?node=svenskaspel.sev&fc5=6a svenskaspel.sev

waltz_with_bashir-plakatValčík s Bašírem pojednává o masakrech v Bejrůtu. Vyprávění hlavní postavy izraelského vojáka, který se snaží přijít na svou vojenskou minulost. Proto se setkává se svými známými z války, aby od nich zjistil, kde a s kým byl. Nejvíce ho zajímá jedna událost, o které se mu v jeho snech zdá. Jeho kamarádi se mu snaží pomoci ze svých vzpomínek, zažitých hrůz a masakrů. Jeho obraz se začíná pomalu seskupovat v jednotný celek. Záhadná mozaika masakrů v uprchlických táborech Sabra a Šatíla je pohromadě a hlavní postava Ari se konečně dozvídá, zda se účastnil těchto krutých časů.

Velmi mile laděný animovaný polodokument. Netradiční pojem polodokument. Jedna část nám popisuje válku v Bejrůtu a její krutosti na způsob dokumentů. Ta druhá je filmová část vojáka Ariho, který navštěvuje své spolubojovníky, aby se dozvěděl informace o svém působení v Libanonu.

Animace na způsob starých komiksů je netradičním vyjádřením příběhů, které tady ještě nebylo a když tak velmi poskrovnu. Výborná hra světel, stínů dodávají celkovému pojetí snímku důraznější dojem.

Konečná fáze Valčíku je bezesporu dech beroucí. Stačí jen minuta, aby se vám zastavilo srdce a vy neřekli ani slovo. Se zatajeným dechem sledujete autentické záběry masakru v táboře Sabra a Šatíla doprovázenou temnou až smrtelnou hudební smyčkou.

Autor: Filip Szkorupa

waltz_with_bashir-screen2

waltz_with_bashir-screen31

waltz_with_bashir-screen

Přečtěte si také:


1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (Nebylo hlasováno)
Loading ... Loading ...

Zanechat komentář

Níže můžete zanechat svůj komentář k recenzi nebo odkázat na tuto recenzi díky tomuto odkazu z vaší stránky. Příjem komentářů k recenzi pomocí RSS.

Komentář musí být věcný a stahovat se k filmu.

Můžete použít následující tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tyto stránky podporují zobrazování osobních Gravataru. Pokud jej nemáte, zaregistrujte se ZDE.